• İftardan Sahura Kadar Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz 24 Mobil Oyun

  Akşamları ve hafta sonları boyunca arkadaşlarımızdan uzak, evlerimizde vakit geçiriyoruz. İster uzakta ister yakın olun aileniz, sevdikleriniz ve arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz mobil oyunları derledik.

 • Mars Helikopteri Ingenuity'nin Ertelenen Uçuş Tarihi Açıklandı

  Şubat ayında Mars’a ulaşmasına rağmen henüz ilk uçuşunu gerçekleştiremeyen helikopter Ingenuity’nin test uçuş tarihi belirlendi. Geçen pazartesi gerçekleştirilecekken yazılımsal bir hata sonucunda ertelenen uçuşun tarihi bugün NASA tarafından açıklandı.

 • Bazı İnsanlar Palyaçodan Neden Dizleri Titreyecek Kadar Korkar?

  Yetişkin, çoluğa çocuğa karışmış bir insanı palyaçodan deli gibi korkarken görmeniz şaşırtıcı olsa da gayet mümkün. İlk bakışta gereksiz gibi gelen bu korkunun bilimde bir ismi var; koulrofobi. Palyaço gördüğünde kaçacak delik arayan, kalp atışları tavan yapan insanların sayısı bir hayli fazlayken, biz de bu fobiye sebep olan unsurları sizlerle paylaştık.

 • Turnuva Sırasında Tuvalete Giden Bir Apex Legends Oyuncusu, Takımının Elenmesine Neden Oldu

  Yakın zamanda düzenlenen bir Apex Legends turnuvası, yaşanan en garip e-spor hile olaylarından birine sahne oldu. Tuvalete gitmesi gereken bir oyuncu, sevgilisinden bilgisayarın başına geçmesini istedi. Bilgisayar başına geçen kişi oyunda aktif olmasa da durum hile sayıldı. Sonuç olarak takım turnuvadan elendi.

 • Artık HDMI Kabloya Gerek Yok: Exxen'in Akıllı TV Uygulaması Yayınlandı

  Acun Ilıcalı’nın senenin başında kullanıma açılan dijital yayın platformu Exxen, açılışından aylar sonra akıllı televizyonlarda da kullanılabilir hale geldi. Platformun birçok markada erişilebilir olan televizyon uygulaması, yakın zamanda daha fazla model için yayınlanacak.